Lajme

EKSKLUZIVE: LDK-ja vendos për 7 ministra dhe 1 zëvendëskryeministër

Autori: Gazeta inFokus 19:35 | 02 June 2020

Kryesia e Lidhjes Demokratike e Kosovës ka vendosur për njerëzit e saj në Qeverinë e udhëhequr nga Avdullah Hoti, shkruan Reporteri.

Gazeta Online ‘Reporteri.net’ ka mësuar nga burime të sigurta se Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë është përcaktuar për ministrat e saj në Qeverinë Hoti, e cila pritet të votohet nesër në Kuvendin e Kosovës, nga ora 11:00.

Sipas burimeve të sigurta, Zv. Kryeminister, Driton Selmanaj
Ministre e Financave, Hykmete Bajrami
Ministër i Punëve të Brendshme, Agim Veliu
Ministër i Mbrojtjes, Anton Quni
Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi
Ministër i Bujqësisë, Besian Mustafa
Ministër i Shendetësië, Armend Zemaj
Ministër i Infrastrukturës, Arban Abrashi.

Lumir Abdixhiku, që ishte në këtë mandat Ministër i Infrastrukturës, nuk ka pranuar të jetë në Qeveri.

Të tjera