Fokus

EKSKLUZIVE: Kjo është shifra marramendëse që Kosova do të paguante për marketing e që Majlinda e Distria e bën me fitoren e tyre

Autori: Ermirë Berisha 22:52 | 27 May 2022

Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, ka treguar vlerën të cilën Kosova do të duhej ta paguante, por që Majlinda Kelmendi e Distria Krasniqi e kanë mbuluar me fitoren e tyre, shkruan Gazeta inFokus.

Krasniqi në një intervistë për emisionin N’Konak ka treguar për dy xhudistet kosovare ku falë sukseseve të tyre në lojërat olimipike në Tokyo, të cilat morën jehonë në gjithë botën dhe i bënë reklamë shtetit të Kosovës, ku në formë monetare do ti kushtonte plotë 8 milionë e 200 mijë euro.

“Na e kena bë edhe PR-in në lojërat olimpike Tokyo 2020, ku kena ardhë në rezultat që të gjitha mediat që e kanë promovu Kosovën si shtet në atë kohë për shkak të medaljeve olimpike, ka arritë vlerën 8.2 milionë euro. Do me thënë nëse shteti është dashtë me pagu ato reklama nëpër të gjitha ato media botërore që e kanë përmend Kosovën si emër kishin me pagu 8 milionë e 200 mijë euro vlerë të cilën e kemi marrë gratis vetëm me dy rezultate”, ka treguar kështu kryetari i KOK-ut, Ismet Krasniqi N’Konak me Islam Morinën, prodhim i Gazetës Infokus./Gazeta Infokus/

Të tjera