Sport

E pabesueshme: Në Palestinë është shënuar goli më i pamundur në botën e futbollit

Autori: Gazeta inFokus 21:30 | 19 November 2020

Në Ligën e Dytë të Palestinës është realizuar një gol të cilin nuk besohet ta ketë shënuar dikush më parë, shkruan Gazeta inFokus.

Ky gol i ‘çmendur’ është realizuar në sfidën mes Beit Safafa dhe Al-Quwaat.

Futbollisti, Khader Alhlessy shënoi golin përfundimtar të ndeshjes dhe i siguroi fitoren 2-1 skuadrës së tij me një gol të paparë.

Më poshtë keni golin e realizuar nga Alhlessy, që tashmë është bërë viral në rrjetet sociale./Gazeta inFokus/

Të tjera