Sport

A e dini në ora sa fillon meçi Joshua – Klitschko?

Autori: Gazeta inFokus 18:44 | 28 April 2017
Anthony Joshua do të mbrojë nesër titullin IBF në peshat e rëndë për herë të tretë në ‘Wembley’.

26 vjeçari kësaj here përballet me testin më të vështirë në karrierën e tij, ku përballë do të ketë një veteran që ka 21 vite në këtë sport, ku ka hyrë 68 herë në ring.

Joshua do të tentojë të dërgojë në pension njërin nga boksierët më të mirë që ka pasur boksi, 41 vjeçarin Wladimir Klitschko.

Meçi mes Joshuas dhe Klitschkos, që po konsiderohet edhe meçi i shekullit në boks, fillon nga ora 22:45 sipas orës tonë lokale.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Black Friday ne Artmotion

Të tjera