Sport

Chelsea fiton dhe i ofrohet edhe më afër titullit (Video)

Autori: Gazeta inFokus 22:41 | 25 April 2017

Chelsea ua është kthyer fitoreve pas humbjes nga Manchester United, duke mposhtur në Stamford Bridge skuadrën e Southamptonit me rezultat 4:2

Skuadra e Chelseat nuk ka gabuar dy herë radhazi në Premierligë, pasi pa shumë vështirësi ka mposhtur Southamptonin 4:2.

Golat për Chelsean në këtë ndeshje i shënuan Hazard (5’), Cahill (45+) dhe Costa (54’ , 89’), ndërsa për skuadrën mysafire shënuan Oriol Romeu (24’) dhe Bertrand (90+4).

-Advertisement-

Pas kësaj fitoreje Chelsea forcon pozitën e parë me 78 pikë, shtatë më shumë se sa Tottenham në vendin e dytë, por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Express/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera