Lajme

“Çartet” Vuçiqi: Vendimi i Gjykatës për Haradinajn është skandaloz

Autori: Gazeta inFokus 13:48 | 27 April 2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas mbledhjes së jashtëzakonshme që e thirri sot në mëngjes, pas vendimit të Gjykatës në Colmar për lirimin e Haradinajt, ka reaguar mjaftë ashpër, duke thënë se ky vendim është i ndikuar politikisht, skandaloz dhe i turpshëm.

Vuçiq ka thënë se vendimi i Gjykatës së Colmarit është skandaloz, i ndikuar politikisht dhe i turpshëm, shkruan b92, transmeton Gazeta Express.

“Nuk e kemi ftuar për çokolata dhe ëmbëlsira, por e kemi kërkuar për krime të luftës”, ka thënë Vuçiq, derisa kritikoi ashpër vendimin e Gjykatës në Francë.

-Advertisement-

Gjykata në Colmar të Francës e ka refuzuar kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi, megjithëkëtë, pas një kohë mjaftë të gjatë që Haradinaj qëndroi atje.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera