Lajme

Bulliqi prezanton ekipin e tij, këta janë emrat e drejtorëve të rinj në Podujevë

Autori: Gazeta inFokus 10:46 | 24 January 2022

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka prezantuar ekipin e tij me të cilin do të udhëheq komunën e Podujevës për katër vitet e ardhshme.

Bulliqi ka prezantuar emrat e drejtorëve të rinj në këtë komunë.

Nënkryetare e komunës është emëruar Marigona Lahu.

“Drejtore e Drejtorisë së Administratës: Antoneta Ejupi, Drejtor i Drejtorisë për Buxhet dhe Financa: Fatlum Osmani, Drejtor i Drejtorisë së Arsimit: Avni Fetahu, Drejtor i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale: Driton Veliu, Drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Mbrojtje dhe Shpëtim: Bahri Selimi, Drejtore e Drejtorisë së Pronë, Kadastër dhe Gjeodezi: Bahrie Shatrolli Mehmeti, Drejtor i Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural: Fatmir Rudari, Drejtor i Drejtorisë së Inspeksionit: Besnik Mulliqi, Drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport: Pajtim Balaj, Drejtor i Drejtorisë për Planifikim dhe Zhvillim Ekonomik: Vigan Salihu”, ka njoftuar Bulliqi.

Postimi i plotë:

Sot kemi mbajtur takimin e parë të Bordit të Drejtorëve, në të cilin kemi folur për punët e mëdha, projektet dhe detyrat që i kemi para vetës.

Zotimet që i kemi dhënë para qytetarëve, do të jenë edhe puna e përditshme e jona.

Si qeverisje lokale do t’ju qëndrojmë pranë atyre që kanë më së shumti nevojë, do të jemi të hapur, bashkëpunues e transparent me qytetarët, shoqërinë civile e mediat.

Ekipi me të cilin do të punoj në katër vitet e ardhshme është ky:

Nënkryetare e Komunës: Marigona Lahu

Drejtore e Drejtorisë së Administratës: Antoneta Ejupi

Drejtor i Drejtorisë për Buxhet dhe Financa: Fatlum Osmani

Drejtor i Drejtorisë së Arsimit: Avni Fetahu

Drejtor i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale: Driton Veliu

Drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Mbrojtje dhe Shpëtim: Bahri Selimi

Drejtore e Drejtorisë së Pronë, Kadastër dhe Gjeodezi: Bahrie Shatrolli Mehmeti

Drejtor i Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural: Fatmir Rudari

Drejtor i Drejtorisë së Inspeksionit: Besnik Mulliqi

Drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport: Pajtim Balaj

Drejtor i Drejtorisë për Planifikim dhe Zhvillim Ekonomik: Vigan Salihu

Ekzekutivi shpejt do të plotësohet edhe me drejtorin e Drejtorisë për Planifikim Urban dhe Mbrojtje e Mjedisit.

Të tjera

rel="nofollow"