Lajme

Bregu i Diellit pa ujë të pijshëm për shkak të dëmtimit të gypit

Autori: Gazeta inFokus 18:29 | 12 October 2020

KRU Prishtina ka bërë të ditur se për shkak të një dëmtimit të gypit në afërsi të ambulancës në “Bregun e Diellit ” në Prishtinë, zona qendër e kësaj lagjeje nga ora 17.45 ka mbetur pa furnizim me ujë të pijshëm.

Ekipet e mirëmbajtjes dhe operimit kanë dalë në vendin e ngjarjes për sanimin e gypit, kohëzgjatja e të cilit varet nga natyra e dëmtimit, thuhet në njoftim.

Të tjera