Ekonomi

Bitcoin kalon 57 000 dollarë për herë të parë që nga viti 2021

Autori: Gazeta inFokus 10:23 | 28 February 2024

Bitcoin kaloi 57 000 dollarë, për herë të parë që nga fundi i vitit 2021, mbështetur nga kërkesa e investitorëve si dhe nga blerjet e mëtejshme nga MicroStrategy.

Monedha digjitale fitoi deri në 4,4% duke arritur në 57 039 dollarë, përpara se të tregtohej me 56 085 dollarë në Londër.

Çmimi i Bitcoin është rritur me 32% që nga fillimi i vitit, duke e zgjatur rritjen edhe nga oreksi spekulativ për ‘’tokenat’’ më të vegjël si Etere dhe Dogemoneta.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera