Sport

Barcelona-PSG, formacionet zyrtare

Autori: Gazeta inFokus 20:02 | 16 April 2024

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Camp Nou” do të jetë nikoqir i ndeshjes së kthimit të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve mes Barcelonës e Paris Saint-Germain.

Në ndeshjen e parë që u zhvillua javën e kaluar në “Parc des Princes”, Barça e mposhti PSG-në si mysafire me shifrat 3:2, raporton KosovaPress.

PSG do a kërkojë me çdo kusht sot fitoren, që ta gjejë kualifikimin në gjysmëfinale të kësaj gare, kurse Barcelonës i nevojitet vetëm barazimi që të vazhdojë tutje.

-Advertisement-

Sa i përket ndeshjes së sotme, te Barcelona mungojnë Balde, Christensen, Gavi dhe Roberto, kurse te PSG nuk do të paraqiten Kimpembe, Kurzawa dhe Rico.

Tanimë formacionet zyrtare janë publikuar, dhe ato i gjeni më poshtë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera