Lajme

Arrestohen pasi mundësonin kontrabandimin e migrantëve afgan

Autori: Gazeta inFokus 10:51 | 27 April 2017

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar 2 persona pasi dyshohen të kenë kntrabanduar migrant.

Te dyshuarit u kanë mundësuar shtetasve afgan, për të migruar në mënyrë të paligjshme duke përdoruar territorin e Kosovës si rrugë transite për në shtetet perëndimore.

Arrestimet kanë ndodhur në LLashticë të Gjilanit, transmeton infokusi.com

-Advertisement-

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje./INFOKUSIAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Studio MASTER në UNI, merr Diplomë të dyfishtë Gjermane dhe leje-qëndrim të përhershëm në Gjermani

Të tjera