Kulturë

Aktori Mentor Zymberaj rrëmben çmimin prestigjioz për Inovacion

Autori: Gazeta inFokus 16:42 | 12 July 2021

Çmimi prestigjioz për Inovacion i Jasques Lacarier i është ndarë aktorit Mentor Zymberaj.

Ky çmim i dha atij për shfaqjen “Ëndrrat e Hamletit” në Festivalin Ndërkombëtar Teatror “Aktori i Evropës”.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vetë Zymberaj përmes një statusi në llogarinë e tij në facebook.

Shfaqjet është e realizuar nga Shtëpia Teatrore Filmike AKT dhe ITI Qendra në Kosovë./Gazeta Infokus/

 

Të tjera