Sport

Agim Ademi dhe Albin Kurti të pranishëm në turneun tradicional në Roganë

Autori: Gazeta inFokus 22:09 | 07 August 2022

Presidenti i FFK-së, ishte sonte në Roganë për të shikuar nga afër “Turneun tradicional në futboll të vogël në Roganë”.

Jo vetëm i pari i FFK-së ishte prezent në Roganë, por dhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, shkruan Gazeta OLLE.

Turneu në Roganë, për 27 ditë radhazi mlodhi numër të madh të tifozëve të futbollit, me një organizim briliant nga stafi i Rogana 2022.

48 ekipe shqiptare nga të gjitha trevat, arritën të dhurojnë spektakël duke i argëtuar një numër të madh të tifozëve, që ishin të pranishëm në të gjitha ndeshjet.

Ndërsa më poshtë mund të shikoni postimin e plotë të Agim Ademit:

Të tjera