Lajme

95 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 07:33 | 25 January 2023

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në Kosovë vazhdojnë të jenë 95 raste aktive me virusin COVID-19.

Sipas IKSHPK-së, në 24 orët e fundit janë shënuar shtatë raste pozitive me virusin korona, ndërsa janë shëruar gjashtë pacientë.

Po ashtu, gjatë 24 orëshit të fundit janë hospitalizuar nëntë pacientë, ndërsa nuk është raportuar për asnjë vdekje.

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera