Sport

⚽️Rekord fantastik nga ekipi i Zidane (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 14:27 | 27 April 2017
Real Madrid ka vendosur rekord në ndeshjen kundër Deportivo La Coruna.

Real Madrid ka thyer rekordin për kilometrat e vrapuara në ndeshjen ndaj Deportivo La Coruna, të mërkurën.

Futbollistët e trajnerit Zinedine Zidane kanë vrapuar në total 114 kilometra në ballafaqimin e fituar me rezultat të thellë 6:2, raportojnë mediat spanjolle, përcjell “lajmi.net”.

Njëkohësisht, ky është edhe rekord i shënuar nga një ekip gjatë këtij sezoni në La Liga.

-Advertisement-

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
4 arsyet pse duhet të studioni Biznes dhe Menaxhment

Të tjera