Sport

⚽️ Del një video e re e Messit duke i ‘shkatërruar’ yjet e futbollit (Video)

Autori: Gazeta inFokus 18:05 | 27 April 2017

Para El Clasico-s së vikendit të kaluar, shumë tifozë të futbollit po debatonin nëse Messi ishte në fazat e para të rënies si lojtar.

Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë nuk kishte shënuar në gjashtë ndeshjet e fundit kundër Real Madrid dhe dështoi të shënonte në dy xhirot kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve.

Por, ajo çfarë Messi bëri në El Clasico tregoi edhe një herë se ai është me të vërtetë një futbollist i madh – dhe ndoshta më i miri i të gjitha kohërave, transmeton Gazeta Express.

-Advertisement-

Messi shënoi më shumë se 500 gola për Barcelonën, prej se iu bashkua këtij klubi. Lojtari argjentinas gjatë gjithë këtyre viteve bëri që shumë lojtarë të “dukeshin budalla” në njërën apo tjetrën ndeshje.

Dhe një video e re që tregon Messi-n duke i ‘shkatërruar’ lojtarët e mëdhenj të futbollit ka dalë online duke u bërë shpejt hit.

Videoja 10 minutëshe është padyshim më e mira që e keni parë për Messin deri më sot.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…

Të tjera