Sport

ZYRTARE: Futbollisti i mirënjohur kosovar i larguar nga Dukagjini, befason me skuadrën e re

Autori: Gazeta inFokus 21:18 | 10 January 2020

Arbëria e Dobrajës e ka bërë një goditje të madhe në këtë afat kalimtar të janarit.

Tashmë kjo skuadër ka transferuar futbollistin Leotrim Beiqiri.

Beqari së fundi ishte pjesë e Dukagjinit të Klinës në Superligën e Kosovës.

“KF Arbëria arriti ti sigurojë shërbimet e qendër mbrojtësit Beqiri i cili ishte pjesë e Superliges së Kosoves më saktësisht skuadres së Dukagjinit.

Beqiri një lojtar profesional me prevojë të jashtëzakonshme. Përfaqësoi tre skuadra si Prishtina, Fushë Kosova dhe Dukagjini”, thuhet në njoftimin zyrtar të Arbërisë.

Kjo skuadër, është një nga pretendentët kryesor për inkuadrim këtë vit në Superligë.

Të tjera