Sport

Zyrtare: Bayernit i largohet një yll (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 14:30 | 12 May 2017

Holger Badstuber, mbrojtësi gjerman, do të largohet nga Bayern Munich

Karl-Heinz Rummenigge, shefi ekzekutiv i Bayern Munichut, ka zbuluar se mbrojtësi gjerman, Holger Badstuber do të largohet nga skuadra gjatë verës.

Ai është i huazuar te skuadra e Schalke 04 deri në fund të sezonit. Kurse, Rummenigge ka njoftuar se lojtari do të transferohet larg Gjermanisë.

“Bayern Munich i uron Holger Badstuberin  më të mirët në karrierë dhe dëshiron ta falënderoj për lojtarin angazhimin shembullor në pothuajse 15 vitet që ka qëndruar në klub’, ka deklaruar Rummenigge.

Badstuberin   më herët është kërkuar nga Pep Guardiola në Manchester City. Nuk përjashtohet mundësia që lojtari t’i bashkohet strategut spanjoll në Etihad gjatë verës.

Kurse, nga Bayern Munich në fund të sezonit do të largohen edhe dy yjet e futbollit. Fjala është për Philipp Lahmin dhe Xabi Alonson, të cilët do të pensionohen nga futbolli aktiv

Etiketa:
Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera