Lajme

Zhduken 15 ushtarë rusë

Autori: Gazeta inFokus 14:12 | 27 April 2017

Mediat turke raportojnë se 15 ushtarë rusë janë zhdukur pasi që anija e tyre luftarake është ndeshur me një anije mallrash në Detin e Zi.

Raportohet se anija luftarake ruse dhe anija e mallrave që po bartte kafshë u ndeshen në ujëra e Detit të Zi pranë vendit turistik Kilyos në veri të Stambollit, transmeton Express.

Janë shpëtuar 45 ushtarë rusë, por 15 janë zhdukur, sipas mediave turke./Express/

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

UNI-Universum International College ofron qasje në arsim global për studentët kosovar

Të tjera