Rozë

Zbulimi “tronditës” i Kendall Jenner! (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 09:44 | 12 January 2019

“Rrëshqitje” mediatike për klanin Kardashian/Jenner. Protagoniste e këtij skandali është Kendall Jenner. Modelja më e paguar në botë – 22.5 milionë dollarë në 2018-ën – kishte premtuar në ditët e shkuara përmes faqes në Instagram të nënën së saj Kris Jenner, një video-zbulim tronditës mbi jetën e saj, që do ta nxirrte “nudo”, me qëllimin “për të ndihmuar njerëzit dhe t’i bëjë ata të kuptojnë se gjithçka shkon mirë”. Nga ana tjetër, Kris ishte krenare dhe e prekur për kurajën e jashtëzakonshme të vajzës.

Pritja ishte e madhe, por zhgënjimi doli të jetë dukshëm më i lartë. Në fakt ajo ishte asgjë më shumë se shpallja e një kontrate të re (sigurisht milionere) dëshmuese, në mënyrë të veçantë me Proactiv, një kompani e specializuar në trajtimin e akneve. Në spot, Kendall Jenner është e sigurt, duke deklaruar se i urren komentet mbi lëkurën e tij dhe se nisma ishte që të ndihmonte miliona njerëz.

Në fakt, ajo nuk i ka fshehur gjatë viteve problemet e tij puçrra në fytyrën e saj, duke deklaruar se në adoleshencë i vinte tyrp të ekspozohej para të tjerëve.

Në të kaluarën, ajo gjithashtu tregoi procesin e punës me dermatologen e saj, Christine Kidd, për shpëtuar nga puçrrat në fytyrë, duke cituar teknika të ndryshme, përfshirë lazer dhe marka të ndryshme, Estee Lauder CK Perfect Skin, por pa hequr dorë nga Proactiv, aleati i saj.

Të tjera