Sport

Ylli shpallet kampion i Superligës së Kosovës në basketboll

Autori: Gazeta inFokus 22:24 | 11 May 2021

Golden Eagle Ylli është shpallur kampioni i ri në elitën e basketbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Skuadra nga Suhareka ka triumfuar edhe në ndeshjen e tretë ndaj Pejës, duke e quar serinë e finaleve 3-0.

Takimi i sontme përfundoi me rezultat 67:70 , kurse dy duelet tjera u mbyllen me shifrat 75:83 dhe 75:73 në të mirë të Yllit./Gazeta inFokus/

 

Të tjera