Lajme

Veseli ia dorëzon veteranëve draft ligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 12:47 | 28 April 2017

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli i ka dorëzuar draft ligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës se UÇK’së përfaqësuesve të veteranëve të tyre.

Veseli ka thënë se është një ligj i vonuar por që është i rëndësishëm dhe pas propozimeve të marra nga OVL e UCK ka thënë se do ta procedojnë në Kuvend

Ndërsa Hysni Gucati kreu i OVL UCK ka falënderuar për Veselin për këtë draft ligj dhe ka thënë se shumë shpejt do të sjellin edhe propozimet e tyre

Etiketa:
Kush janë analistët e sigurisë së informacionit?

Të tjera