Lajme

Trazirat në Maqedoni, reagon Tirana zyrtare: Dhuna, e papranueshme

Autori: Gazeta inFokus 21:12 | 27 April 2017

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar për situatën e tensionuar në Maqedoni. Përmes një njoftimi për mediat, MPJ-ja thotë se dhuna në Maqedoni është e papranueshme dhe apelon për dialog dhe ruajtje të rendit.

“MPJ po ndjek nga afër dhe me shqetësim. situatën e krijuar në Maqedoni. Dhuna atje është e papranueshme. Qytetarët e Maqedonisë presin daljen e vendit nga kriza”, shkruan njoftimi.

Ndërkohë, pas zgjedhjes së Xhaferit si kryetar Kuvendi, protestues pro Gruevskit kanë pushtuar Kuvendin dhe kanë sulmuar Zaevin dhe një deputet shqiptar.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Studio MASTER në UNI, merr Diplomë të dyfishtë Gjermane dhe leje-qëndrim të përhershëm në Gjermani

Të tjera