Lajme

Thaçi pjesë e ceremonisë së ditëlindjes të Mbretëreshës Elizabeth II

Autori: Gazeta inFokus 20:48 | 25 April 2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ishte i pranishëm në ceremoninë për nder të ditëlindjes së 91-të të Mbreterëshës Elizabeth II, pritje kjo e organizuar nga Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar.

Përmes llogarisë së tij në Facebook, Thaçi tha se partneriteti strategjik ndërmjet Kosovës dhe Britanisë së Madhe është i bazuar në vlerat që Mbretëresha Elizabeta gjithmonë i ka kultivuar.

“Sonte mora pjesë në pritjen e Ambasadës së Mbretërisë së Bashkuar, të organizuar për nder të ditëlindjes së 91-të të Lartmadhërisë së saj, Mbretëreshës Elizabeta.

-Advertisement-

Ajo është shembull për ne sesi duhet angazhuar për shoqërinë dhe udhëhequr në kohë të mira dhe të vështira.

Partneriteti strategjik ndërmjet Kosovës dhe Britanisë së Madhe është i bazuar në vlerat që Mbretëresha Elizabeta gjithmonë i ka kultivuar”, ka shkruar Thaçi.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera