Sport

Superliga e Kosovës rikthehet këtë fundjavë

Autori: Gazeta inFokus 16:56 | 12 October 2020

Superliga e Kosovës do të rikthehet këtë fundjavë, ku në program janë ndeshjet e javës së gjashtë, shkruan Gazeta inFokus.

Ballafaqimi me interesant pritet të jetë “Derbi i Anamoravës” mes Dritës dhe Gjilanit, që do të zhvillohet të dielën, më fillim nga ora 13:30.

Në anën tjetër befasia e këtij kampionati, Arbëria, do të presë Ballkanin, i cili aktualisht është në pozitën e parë.

Më poshtë gjeni të gjitha takimet që do të luhen këtë fundjavë.

Të shtunën:

Arbëria – Ballkani (14:00)

Prishtina – Besa (14:00)

Llapi – Drenica (14:00)

Të dielën:

Drita – Gjilani (13:30).

Trepça ’89 – Feronikeli (14:00)./Gazeta inFokus/

Të tjera