Lifestyle

STUDIM/ Burrat më pak tërheqës ju bëjnë më të lumtur, ja pse

Autori: Gazeta inFokus 11:20 | 17 April 2024

Takimi me një djalë që nuk është tradicionalisht tërheqës ka përfitimet e veta.

Në shkollën e mesme, shumica e vajzave donin të dilnin me djalin më të lezetshëm, por ndërsa rriteni, filloni të kuptoni se ajo që ka vërtet rëndësi është të gjesh dikë që të vlerëson vërtet për atë që je, brenda dhe jashtë. Hidhini një sy përreth, ndoshta është dikush që ka sy për ju dhe ju thjesht nuk e vini re.

Djemtë më pak tërheqës plotësojnë pamjen e tyre me dashuri dhe vlerësim. Ata ju bëjnë të buzëqeshni dhe janë aty për ju kur jeni në nivelin më të ulët, sepse jeni një në një milion për ta.

-Advertisement-

Një studim zbuloi se gratë që ishin të martuara me burra tërheqës ishin më të prirura ndaj çrregullimeve të të ngrënit dhe vetëvlerësimit të pamjaftueshëm. Shumica e tyre raportuan se “ndiheshin jashtëzakonisht fajtorë pasi kishin ngrënë” ose “të tmerruar nga shtimi në peshë”. Me pak fjalë, gratë nuk donin t’i binin pritshmëritë e burrave të tyre të bukur.

Burrat më pak të bukur nga ana estetike tregojnë më shpesh akte të rastësishme dashamirësie dhe, kujdes zonja, bëjnë punë shtesë të shtëpisë. Si bonus, ata gjithashtu japin më shumë dhurata.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera