Lajme

Stipe Mesiq shpallet qytetar nderi i Prizrenit

Autori: Gazeta inFokus 12:49 | 18 July 2022

Ish-presidenti i Kroacisë Stipe Mesiq, është shpallur qytetar nderi i Prizrenit.

Kjo u bë e ditur nga ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Fatmir Xhelili.

Xhelili tha se Mesiq në vazhdimësi ka dëshmuar se është mik i Kosovës.

“Stipe Mesiq ish Presidenti i Kroacisë sot u shpall qytetar nderi i Prizrenit! Zoti Mesiq ka dëshmuar në vazhdimësi se është mik dhe përkrahës i Kosovës! Prizreni ka nderuar mikun tonë dhe është i nderuar që nga sot e ka qytetar nderi Presidentin Stipe Mesiq!” – tha Xhelili.

Të tjera