Sport

Spektakël në ‘San Siro’, shënohet dy supergola për dy minuta në finalen mes Spanjës dhe Francës

Autori: Gazeta inFokus 22:15 | 10 October 2021

Spanja dhe Franca po luajnë aktualisht në finale të Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘San Siro’ në Milano, janë shënuar dy supergola për dy minuta.

Fillimisht spanjollët kaluan në avantazh në minutën e 64’ me golin e realizuar nga Mikel Oyarzabal, kurse dy minuta më vonë Karim Benzema e barazoi rezultatin 1-1 me një gol të ‘çmendur’.

Më poshtë keni t keni të dy golat e realizuar në këtë super ndeshje./Gazeta inFokus/

Të tjera