Lajme

Sot takohen sërish Ahmeti dhe Zaev

Autori: Gazeta inFokus 11:05 | 26 April 2017

Aktivitetet dhe deklaratat e shumicës së re parlamentare në drejtim të zhbllokimit të Kuvendit të Maqedonisë janë intensifikuar kohët e fundit, kjo bëri që dje të takohen dy liderët, Ali Ahemti dhe Zoran Zaev.

Pas takimit të djeshëm që patën të dy liderët e koalicionit të ri, sot parashikohet një tjetër takim rreth orës 12:00, gjithmonë në ambientet e Kuvendit, shkruan Alsat M.

Ahmeti i ka garantuar Zaevit mbështetje të plotë ndaj hapit të ardhshëm për zhbllokimin e institucionit ligjvënës, gjegjësisht zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera