Fokus

Si i mbeti emri Cima, Rasim Thaçit?

Autori: Hateme Smajli 23:15 | 08 November 2019

Aktori i mirënjohur, Rasim Thaçi tregon se si i mbeti emri artistik Cima.

Këtë ai e rrëfen në emisionin N’Konak që është prodhim i Gazetës inFokus.

Aktori thotë se ky emër i mbeti menjëherë posa filloi karrierën e tij si aktor.

“Më ka mbetë pas skeçit të parë treshi përsheshi. Aty na thanë që duhet me pas të tre nga një emër artistik. U ulëm mendum e mendum dhe më thanë Rasim ti Cimë”, tregon Thaçi për gazetën inFokus.

Ai gjithashtu tregon edhe për Lecin dhe Cimën se si iu metën emrat e tyre artisitik.

“Qumili veq e kish emrin në bazë të një Gjakovari Qumil aga, e Lecit e kish pas qysh fmi” tregon aktori./Gazeta inFokus/

Të tjera