Lajme

Shqipëria pa qetësi nga tërmetet e vazhdueshme

Autori: Gazeta inFokus 02:28 | 28 November 2019

Shqipëria edhe në orët e vona nuk është  qetë nga tërmetet e vazhdueshme të cilat tani më I kanë nxerrur edhe në qiell të hapur banorët që u goditën nga termeti I së martës

Ndonëse përveq humbjes së njerëzve, e lëndimeve trupore dhe shpirtërore pas shkatrrime të foleve të tyre të shumët janë ata të cilët po qëndrojnë në kampet afër stadiumit “Niko Davna në Durrës, shkruan gazeta inFokus.

Kujtojmë se edhe shumë nga ata kanë gjetur strehim në Kosovë, ku kosovarët I hapën zemrat dhe dyert e shtëpive për këta njerëz që po mundohën t’I mbijetojnë tragjedisë.

Ndërsa të pafat gjenden edhe shumë të tjerë nën rrënojat e ndërtesave të cilat përfunduan të shembura duke I zënë brenda.

E gërmimet janë ende të vazhdueshme pa ndërprerë që të dihet fati I tyre./Gazeta inFokus/.

 

 

 

 

Të tjera