Kulturë

Shqipëria me Besën garon sonte në gjysmëfinalen e “Eurovision 2024”

Autori: Gazeta inFokus 11:19 | 09 May 2024

Këngëtarja Besa Kokëdhima do të shfaqet sonte në skenën gjigande të “Eurovision 2024”, duke e përfaqësuar Shqipërinë me këngën e saj “Titan”.

Pos Shqipërisë, në natën e sotme të dytë të gjysmëfinales do të performojnë edhe artistët nga vendet si: Armenia, Austria, Belgjika, Norvegjia, Çekia, Danimarka, Estonia, Gjeorgjia, Greqia, Izraeli, Latvia, Malta, Holanda, San Marino dhe Zvicra.

Lista e vendeve që tashmë kanë siguruar biletat për finalen e madhe të “Eurovision 2024”, përfshin: Serbinë, Portugalinë, Slloveninë, Ukrainën, Lituaninë, Finlandën, Qipron, Kroacinë, Irlandën dhe Luksemburgun.

-Advertisement-

Urojmë që edhe Besa të fitojë sonte pikët e nevojshme për të vazhduar drejt finales së madhe që do të mbahet këtë të shtunë të 11 majit!

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rëndësia e komunikimit efektiv midis Familjes dhe Kopshtit

Të tjera