Lajme

Shpëton pasi që kishte ngecur midis detit për plot 32 orë

Autori: Gazeta inFokus 11:46 | 02 May 2017

Një skocez është gjetur dhe shpëtuar nga një helikopter i rojës bregdetare skoceze pasi që kishte mbetur për plot 32 orë midis detit.

Matthew Bryce, 22 vjeçar nga Glasgou, nuk ishte parë qëkur ishte nisur për të rrëshqitur mbi dallgë pranë bregdetit Argyll, transmeton Express.

Roja bregdetare Belfast ka thënë se ai kishte qëndruar në ujë prej orës 11.30 të dielën deri në ora 19.30 të hënën.

Ai është dërguar në spital në Belfast dhe është në gjendje të qëndrueshme.

Dawn Petrie, nga roja bregdetare ka thënë: “Ai ishte tejet me fat!”/Express/

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera