Auto&Tech

Shpallet makina më e mirë e vitit 2018 (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 10:49 | 06 March 2018

Është zgjedhur makina më e mirë e vitit 2018 në Europë.

Me 325 vota të 58 gazetarëve të specializuar, Volvo XC40 i mori fronin makinës Peugeot 3008, që mbante titullin e makinës më të mirë të vitit 2017.

Makina suedeze la pas Seat Ibiza (242 vota) dhe BMW Serie 5 (226 vota).

-Advertisement-

Kia Stinger u rendit në vendin e katërt, Citroën C3 Aircross i pesti dhe Audi i gjashti.

Volvo XC40, makina më e mirë e vitit 2018 në Europë

Volvo XC40, makina më e mirë e vitit 2018 në Europë

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Për Festën e Bajramit, ZBRITJE deri n’KUPË t’QIELLIT!

Të tjera