Sport

Sfidë 1 miliard dollarëshe, McGregor kërkon ndeshje kthimi ndaj Mayweather

Autori: Gazeta inFokus 13:56 | 29 June 2022

Conor McGregor dhe Floyd Mayweather thuhet se janë në bisedime për një ndeshje kthimi të bujshëm boksi që do të kushtonte 1 miliard dollarë.

Në qershor 2017, Mayweather bëri atë që prisnin shumica dhe mundi legjendën e UFC në ringun e boksit.

Por McGregor tërhoqi shumë lavdërime vetëm për arritjen e raundit të 10-të kundër një njeriu që disa besojnë se është boksieri më i madh ndonjëherë.

Tani, sipas “Fight Hype”, dy legjendat e sportit aktualisht janë në bisedime për një ndeshje tjetër të mundshme.

Faqja e internetit e boksit shton se Mayweather do të sigurojë një tjetër “pagim nëntëshifror” nëse ndeshja finalizohet.

Legjenda e UFC-së, McGregor më pas shkoi në Instagram për të pretenduar se marrëveshja tashmë mund të bëhej.

Ai ndau një foto nga ndeshja e tyre e parë, me mbishkrimin “Unë pranoj”.

Të tjera