Lajme

Seanca shtyhet për nesër në ora 10:00

Autori: Gazeta inFokus 21:58 | 13 July 2020

Seanca e Kuvendit të Kosovë ku po diskutohej për pandeminë është ndërprerë për të vazhduar nesër në ora 10:00.

Kjo është bërë për shkak se në rend për të folur ishin edhe 22 deputetë, shumica prej tyre nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Propozimi im është që të shtyhet seanca për nesër. Jemi këtu nga ora 14:00 dhe s’ka pasur mundësi të dezinfektimit profesional”, ka thënë Osmani.

Kjo seancë, në të cilën ishte i ftuar kryeministri Avdullah Hoti që të raportojë për pandeminë Covid-19, është përcjellë me debate të ashpra dhe akuza të shumta mes deputetëve të LDK-së dhe VV-së, për atë se kush ishte fajtor për rritjen e numrit të rasteve me koronavirus.

LDK-ja ka akuzuar VV-në se numër i rasteve me Covid-19 u shtuar pas tubimit të kësaj partie.

Të tjera