Sport

“Sa e sa marrëzi, nën emrin tënd o Shqipëri”, mesazhi i “Skifterave” të Gjilanit në derbin lokal

Autori: Gazeta inFokus 16:15 | 18 May 2024

Në Gjilan është duke u zhvilluar derbi i madh i Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës, i vlefshëm për javën e parafundit në Superligën e Kosovës në futboll.

E tifozeria e Gjilanit, “Skifterat” vendosën një baner me mbishkrimin: “Sa e sa marrëzi, nën emrin tënd o Shqipëri”.

Ata vendosën edhe presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duken në mes.

-Advertisement-

Kjo vjen pasi që Shqipëria vendosi të bashkëpunonte me Serbinë për organizimin e Kampionatit Evropian 2027 për grupmoshat U21.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNI – Universum International College sërish pjesë e Panairit të Edukimit, vazhdon të ofroj studime me standarde amerikane

Të tjera