Sport

Ronaldo zavëndësues i Lewandowskit te Bayerni

Autori: Gazeta inFokus 21:51 | 23 June 2022

Bayern Munchen si duket e ka gjetur zavëdësuesin e Robert Lewandowskit nëse ai do të largohet në drejtim të Barcelonës.

Portugezi nuk e ka të ardhmen e sigurt në angli, pasi mediat kanë raportuar se ai nuk është në planet e trajnerit të ri të Manchester United

Nga kjo situat mund të përfitoj skuadra gjermane Bayern Munchen, dhe do ta deshironin transferimin e Ronaldos për të zavëndesuar Robert Lewandowskin, i cili mun të transferohet te Barcelona.

Për interesimine Bayrnit janë të njoftuar edhe përfaqësuesit e Ronaldos.

Pas transferimit të senegalezit Sadio Mane, një transferim i mundëshëm i Ronaldos te Bayerni, do të formonte sulmin më të fortë në Gjermani në sezonin e ri.

Të tjera