Sport

Roma fiton pastër nga Parmas

Autori: Gazeta inFokus 16:52 | 22 November 2020

Roma e ka mposhtur Parman me rezultat 3-0, në duelin e zhvilluar në kuadër të xhiros së 8-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për ‘romakët’ i realizuan Henrikh Mkhitaryan (32’ dhe 42’) dhe Borja Mayoral (28’).

Pas kësaj fitoreje Roma renditet e treta me 17-të pikë, ndërsa Parma e 16-ta me 6-të sosh.

Ndeshjen e radhës Roma e luan në udhëtim të Napoli, ndërsa Parma te Geona./Gazeta inFokus/

Të tjera