Sport

Renditja e UEFA-s sipas kombeve/ Udhëheq Anglia, Kosova më lart se Shqipëria

Autori: Gazeta inFokus 13:41 | 22 February 2024

UEFA ka përditësuar së fundmi renditjen e re të shteteve, barazuar në performancat e klubeve. Një gjë e tillë do të shërbejë për të ndarë numrin e klubeve që do të ketë nga secili shtet në Champions duke filluar nga sezoni 2025-2026.

Anglia udhëheq renditjen, e ndjekur nga Spanja dhe Italia. Interesant është fakti se Kosova mban vendin e 32-të, ndërkohë që Shqipëria gjendet shumë më poshtë, në vendin e 47-të.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera