Sport

Reagon Florent Hadërgjonaj pas fitores së Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 11:46 | 19 November 2020

Kombëtarja e Kosovës mbrëmë mposhti Moldavinë në ndeshjen e fundit në kuadër të Ligës  në Ligën e Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Kosova fitoj me rezultat minimal 1-0, falë golit të Lirim Kastratit në minutën e 30-të.

Futbollisti, Florent Hadërgjonaj, ka bërë një postim në llogarinë e tij zyrtare në facebook ku ka shkruar:

“Ishte një vit i tmerrshëm që duam ta harrojmë sa më shpejtë. Mirë që fituam, pasi na shërben për ta ngritur moralin dhe entuziasmin. Tani shpresojmë të vazhdojmë me fitore. Faleminderit të gjithve për për mbështetjen e madhe që na keni dhënë. #FH2 #JemiKosova #JemiDardanët🇽🇰”.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të Hadërgjonajt./Gazeta inFokus/

Të tjera