Sport

Pse stadiumi “Fadil Vokrri” nuk mund të stërmbushet?

Autori: Gazeta inFokus 22:43 | 14 March 2019

Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë kur luan Përfaqësuesja e Kosovës është pothuajse përplot, shkruan Gazeta inFokus.

Interesimi i qytetarëve kosovar për ta parë nga afër Përfaqësueses tonë është jashtëzakonisht i madh.

Bileta për ndeshjet e ardhshme qe Kosova i luan ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë janë shitur pothuajse të gjitha.

Por është një detaj shumë i veçante për të cilin pak kush është i informuar.

Kryetari i FFK-së , Agim Ademi, në një intervistë për Gazeta inFokus ka thënë se mbi 600 bileta i dorëzohen fizikisht zyrtarit të UEFA-s, për arsye te evakuimit.

Ai ka thënë së gjatë ndeshjeve mund ti shihni disa ulse të zbrazura, por ato janë të zbrazura për arsyen e evakuimit, e jo që nuk janë shitur.

Më poshtë keni intervistën e Agim Ademit dhënë Gazetës inFokus./Gazeta inFokus/

Kosova model për shitjen e biletave në rajon

Kosova model për shitjen e biletave në rajon

Gepostet von Gazeta Infokus am Mittwoch, 13. März 2019

Të tjera