Sport

Pritet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, zbulohet data e mundshme

Autori: Gazeta inFokus 15:07 | 19 May 2024

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve.

Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

-Advertisement-

Ishte raundi i tetë ai që bëri diferencën, me Usyk që ishte gati ta nokautonte Furyn.

Ka raportime të ndryshme gjatë orëve të fundit për një rimeç mes tyre.

Sipas mediave britanike, një rimeç i mundshëm mund të zhvillohet në javën e fundit të tetorit, me datën 26 që është përmendur si një datë e mundshme.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNI – Universum International College sërish pjesë e Panairit të Edukimit, vazhdon të ofroj studime me standarde amerikane

Të tjera