Sport

Prindërit e Ramos zbulojnë të ardhmen e djalit të tyre

Autori: Gazeta inFokus 21:06 | 30 March 2021

Negociatat për vazhdimin e kontratës mes Serigo Ramos dhe Real Madridit ende nuk kanë nisur, shkruan Gazeta inFokus.

Megjithatë, prindërit e 35 vjeçarit kanë thënë se djali i tyre do të vazhdoj të qëndroj në ‘Santiago Bernabeu’.

“Ai nuk është aspak nervoz, është i qetë si gjithmonë. Ai është plotësisht i sigurt se do të vazhdojë. E gjithë familja gjithashtu do që ai të vazhdojë dhe këtu ka vendosur pak edhe familja”, jane shprehur prindërit e mbrojtësit spanjoll.

Ramos ka kontratë me ‘Los Blancos’ deri në fund të këtij sezoni, ndërsa e ardhmja e tij vazhdon të mbetet akoma e paqartë./Gazeta inFokus/

Të tjera