Lajme

Policia procedon penalisht Bashën dhe 12 deputetë të PD (Emrat)

Autori: Gazeta inFokus 14:03 | 25 April 2017

Policia ka vendosur te procedoje penalisht kreun e PD-se, Lulzim Basha dhe 12 deputete te opozites lidhur me protesten e djeshme ne pese pika te vendit.

Ata akuzohen për tubim të paligjshëm dhe bllokim të qarkullimit.

U referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë për:

-Advertisement-

1-Lulëzim Basha

2-Arben Ristani

3-Oerd Bylykbashi

4-Gerti Bogdani

5-Flamur Noka

6-Eduart Halimi

7-Gent Strazimiri

8-Asllan Dogjani

9-Igli Cara

10-Kastriot Islami

11-Genc Pollo

12-Keltis Kruja

13-Edi Poloka

Po ashtu materialet i kaluan prokurorise edhe për disa protestues të tjerë.

NJOFTIMI 

Më datë 24.04.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për subjektin Partia Demokratike e Shqipërisë, përfaqësuar nga Kryetari Lulëzim Xhelal Basha, Sekretar Arben Petrit Ristani, deputetët Oerd Eqrem Bylykbashi, Gerti Jusuf Bogdani, Flamur Dalif Noka, Eduart Hazbi Halimi, Gent Hysen Strazimiri, Asllan Shaban Dogjani, Igli Latif Cara, Kastriot Selman Islami, Genc Stefanaq Pollo, Keltis Kujtim Kruja, Edi Antonin Poloka, sepse në orën 11:00, te sheshi “Shqiponja” dhe në rrugën “Teodor Keko”, kanë organizuar dhe marrë pjesë në tubim të paligjshëm duke penguar qarkullimin e mjeteve të transportit. Punohet për identifikimin e pjesëmarrësve të tjerë në tubim. Nenet 262 e 293 të K.P.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BLACK FRIDAY ME ZBRITJE DERI 70%

Të tjera