Lajme

Policia nuk i ndal gjobat, dënon afro dy mijë qytetarë brenda një dite

Autori: Gazeta inFokus 10:46 | 27 July 2022

Brenda një dite në Kosovë, policia ka gjobitur 1 mijë e 783 qytetarë të cilët nuk kanë respektuar ligjin në trafik, shkruan Gazeta Infokus.

Në të njëjtën periudhë kanë ndodhur 77 aksidente trafiku, ku prej tyre 26 aksidente kanë ndodhur me të lënduar si dhe 51 aksident të tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Ndryshe, Policia e Kosovë brenda këtyre 24 orëve ka arrestuar 28 persona, 14 të tjerë janë dërguar në mbajtje, 1 person është në ndalim policor si dhe 1 person tjetër është në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

 

Të tjera