Lajme

Policia jep detaje të reja për vrasjen tragjike në Drenas

Autori: Gazeta inFokus 10:35 | 06 April 2021

Një person i moshës 15 vjeçar ka humbur jetën në Gradicë të Drenasit.

Pas një mosmarrëveshje i mituri ishte goditur me armë zjarri dhe nga plagët e marrë ka ndërruar jetë, shkruan Gazeta Infokus.

Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit të fundit.

 

A pati efekte anësore vaksina? Flet infektologu i parë në Kosovë që u vaksinua kundër COVID-19

“Pas një mosmarrëveshje dy të dyshuar meshkuj kosovarë dyshohet që me armë zjarri kanë qëlluar dy viktimat meshkuj kosovarë dhe si pasoj e plagëve të marra, viktima i mitur ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa viktima tjetër është dërguar për tretman mjekësor në QKUK-Prishtinë”, thuhet në raportin e PK-së.

Të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes.

“Në vendin e ngjarjes në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie dhe një veturë e llojit Golf 2 të cilat dyshohet që janë përdorur në rast. Rasti nën hetime”, thuhet në raport./Gazeta Infokus/

Të tjera