Sport

Përfundon raundi i katërt i meçit mes Krasniqit e Boselit, ja çfarë po ndodhë në ring

Autori: Gazeta inFokus 00:19 | 10 October 2021

Ka përfunduar edhe raundi i katërt i meçit ndërmjet Haxhi Krasniqit dhe Dominic Boselit, që po zhvillohet aktualisht në Gjermani, shkruan Gazeta inFokus.

Të dy boksierët ishin shumë energjik në këtë raund, me Krasniqin që pati dy goditjen mjaftë të forta me dorën e djathtë, por edhe Bosel po tregohet mjaftë i fortë.

Boksieri kosovar dhe ai gjerman po ‘luftojnë’ për titullin e kampionit të botës në peshat gjysmë të rënda, në kategorinë IBO.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo risi nga ky meç./Gazeta inFokus/

Të tjera