Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes, Greqi – Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 21:32 | 14 October 2020

Ka përfunduar pjesa e parë në takimin mes Greqisë dhe Kosovës, që po luhet në Athinë në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Të dyja ekipet kanë shkuar në pushim pa shënuar asnjë gol.

Grekët patën një mundësi të shënonin nga pika e bardhë, megjithatë gardiani i Kosovës, Muric, arriti të mbronte goditjen e kapitenit grek, Anastasios Bakasetas.

Në minutën e 34-të, Florjan Loshaj, që debutoj për herë të parë me kombëtaren u detyrua të largohej nga fusha për shkak të një lëndimi që pësoj në nyjën e këmbës së majtë, duke u zëvendësuar nga Anel Rashkaj./Gazeta inFokus/

Të tjera