Sport

Përfundojnë tri takimet në Superligë, mësoni rezultatin

Autori: Gazeta inFokus 17:04 | 01 May 2021

Kanë përfunduar tri takimet që po zhvilloheshin në kuadër të xhiros së 32-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Drita arriti të mposht Feronikelin me rezultat të thellë 3-1.

Trepça ’89 dhe Besa u ndanë baras, 1-1.

Kurse në Podujevë, Gjilani arriti të fitoj ndaj Arbërisë me rezultat 4-3.

Pas kësaj fitore Drita me 68 pikë mban kreun e tabelës, Gjilani mbetet në pozitën e katërt me 47 pikë, Feronikeli në vendin e shtatë me 35 pikë.

Trepça ’89 rendiet e gjashta me 36 pikë, ndërsa dy vendet e fundit u takojnë Arbërisë me 33 pikë dhe Besës me vetëm 12 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera